FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

Patyczaki w kosmosie?

Patyczaki były zabierane na wyprawy kosmiczne! Było kilka misji kosmicznych, które podczas swoich wypraw w kosmosie badały zachowania i rozwój w nieziemskich warunkach. Carausius morosus był gatunkiem zabieranym na pokład w 1972 (Apollo 17, Biostack II), 1975 (Apollo-Soyuz, Biostack III), 1985 (D1 Spacelab mission) o… Czytaj więcej »Patyczaki w kosmosie?

Nie daj mi uciec!

Kiedy domowe zwierzątko staje się szkodnikiem… Patyczaki są mało ruchliwe, jednak podczas karmienia, trzeba bardzo zwracać uwagę na to, aby nie wydostały sie na wolność. Patyczaki rozmnażają się bardzo łatwo, mogą spowodować spore szkody dla naszego środowiska. Nie wolno także wyrzucać ściółki z jajami –… Czytaj więcej »Nie daj mi uciec!

Czy patyczaki gryzą

Czy patyczaki gryzą?

Nie, patyczaki nie gryzą ludzi. Ich otwory gębowe nie mogą gryźć niczego innego niż rośliny, a dokładniej płaskie liście. Warto wspomnieć, że mimo iż patyczaki nie gryzą, to niektóre gatunki patyczaków wykształciły mechanizmy obronne. Np. Anisomorpha buprestoides (spotykana w Stanach Zjednoczonych) ma podobną do jadu… Czytaj więcej »Czy patyczaki gryzą?