Przejdź do treści

Dlaczego patyczaki się bujają?

Bujanie, która stało się przedmiotem memów, jest dla patyczaka mechanizmem obronnym, ułatwiającym przetrwanie. Nie, nie jest to taniec rozrywkowy 🙂

Patyczaki nie byłyby zbyt mocne w walce z drapieżnikami, więc musiały wykształcić mechanizmy, które dawać będą im szansę w tym nierównym porachunku.

Bujanie się patyczaków nie jest zabawą, to bardzo ważna umiejętność, mechanizm pozwalający przetrwać. Kołyszący się patyczak wygląda jak poruszana przez wiatr gałązka. To właśnie jest ich mechanizm obronny – ich kamuflaż, aby zmylić drapieżników.

Głównym elementem kamuflażu jest oczywiście ich wygląd, potem zachowanie. Jeśli to nie zmyli drapieżnika, patyczak potrafi też nawet odrzucić kończynę (autotomia), żeby mieć lepszą szansę przeżycia. Kończyna odrasta po dwóch wylinkach.

Wiemy już więc, że bujanie się patyczaków jest jednym (i to bardzo ważnym) z mechanizmów obronnych, dzięki którym mogą przetrwać.

1 komentarz do “Dlaczego patyczaki się bujają?”

  1. Bardzo ciekawe. Nie miałem zielonego pojęcia! Informacje z tej strony bardzo mi pomogły bo teraz wiem czym karmić moje patyczaki i jakie terarium im kupić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *