Przejdź do treści

Czy patyczaki są nocnymi zwierzętami?

To ważne, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o stworzeniach, które się hoduje. Nocny tryb życia to określenie, które stosuje się do zwierząt, które śpią w ciągu dnia a największa ich aktywność przypada w nocy. My jesteśmy zwierzętami, które z natury prowadzą dzienny tryb życia.

Tak, patyczaki rogate są zwierzętami prowadzącymi nocny tryb życia. Oznacza to, że są najbardziej aktywne w nocy oraz w cieniu. Większość poruszania się i jedzenia odbywa się po zmroku, w pełnym słońcu raczej odpoczywają w bezruchu.

Może nie brzmieć to zachęcająco dla obserwacji, jednak nie znaczy to, że przez cały dzień nie zobaczymy poruszającego się patyczaka. Po prostu największa ich aktywność przypada na czas, podczas którego nie są w pełnym świetle.

Nocny tryb życia patyczaka jego ich mechanizmem obronnym. Jak czują się zagrożone to wprowadzają się w stan zamrożenia, żeby upewnić drapieżnika, że są po prostu patykiem. W nocy jest to zdecydowanie ułatwione.

Przez to nie zobaczycie zbytniego poruszenia w ciągu dnia, zdecydowanie czują się swobodniej w ciemności.

Czy to znaczy, że nie nigdy nie zobaczysz ruszającego się patyczaka? Oczywiście, że zobaczysz – przy czyszczeniu pojemnika, dokładaniu jedzenia, wymienianiu wody, spryskiwaniu – patyczaki potrafią być bardzo ruchliwe i ciekawe do obserwacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *